Kominek gazowy vs kominek hybrydowy – co je różni?

W ciągu ostatnich dekad samochody hybrydowe stały się w skali globalnej nieodłącznym elementem ruchu drogowego. Wszystko za sprawą energii elektrycznej, która sprawia, ze pojazdy wykorzystujące prąd zużywają o połowę mniej paliwa w porównaniu do tych zasilanych wyłącznie benzyną, gazem lub dieslem. Jak zatem sytuacja ta odnosi się do kominków gazowych? Jest analogiczna!

Jeśli myślisz, że mniej „prawdziwych” płomieni oznacza mniej realistyczny obraz ognia, jesteś w głębokim błędzie.Więcej ognia, mniej gazu

Podobnie jak samochody, kominki hybrydowe MatriX marki Faber wykorzystują po części prąd elektryczny, a dokładniej oświetlenie LED. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii ma na celu wzbogacenie efektu ognia lub częściowe jego zastąpienie. W efekcie, urządzenia te zużywają znacznie mniej gazu, tworząc mimo to obraz wyjątkowo intensywnych płomieni. W przeciwieństwie do pojazdów hybrydowych, w przypadku kominków MatriX nie ma potrzeby korzystania ze stacji ładującej. Wystarczy standardowa wtyczka podłączona do gniazda elektrycznego.

Ta sama wygoda użytkowania, intensywniejszy obraz płomieni

Wprowadzenie na rynek modeli gazowych przed laty zapoczątkowało rewolucję w branży kominkowej. Dzięki swojej wygodzie użytkowania, bezpiecznej obsłudze, zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym i efektownemu designowi, urządzenia te stały się atrakcyjną alternatywą dla kominków opalanych drewnem. Innowacyjne modele hybrydowe idą nawet o krok dalej. Jeśli myślisz, że mniej „prawdziwych” płomieni oznacza mniej realistyczny obraz ognia, jesteś w głębokim błędzie. Technologia LED w rzeczywistości tworzy jeszcze bardziej naturalny efekt płomieni, nadając kominkom gazowym zupełnie nowy wymiar. Co więcej, za pomocą pilota, smartfona lub tabletu można w łatwy i wygodny sposób sterować wszystkimi ustawieniami urządzenia.Faber shoot 29-04-2020-7126_WEBpng

Uczucie ciepła i przytulności gwarantowane

Warto mieć na uwadze, że coraz więcej domów posiada wydajne systemy grzewcze oraz dobrą izolację. Ponadto, mniejsze zużycie gazu ma także pozytywny wpływ na środowisko. Wszystko to niewątpliwe determinuje rolę, jaką kominki gazowe mają pełnić we wnętrzu. Ich głównym zadaniem nie jest wyłącznie ogrzanie pomieszczenia, lecz kreowanie przytulnej atmosfery oraz pełnienie funkcji dekoracyjnej. W trend ten doskonale wpisują się hybrydowe modele Faber, które tworzą bogaty efekt płomieni przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia gazu i wydzielanego ciepła. Za sprawą LED-owego oświetlenia, urządzenia te kreują wyjątkowy nastrój nawet, gdy płomienie są zredukowane do maksimum. Warto dodać, że w klasycznych modelach zmniejszenie zużycia gazu niestety zazwyczaj odbywa się kosztem estetyki obrazu ognia.

Co nowego oferują hybrydowe kominki Faber?

  • ponad 50% mniej zużycia gazu, 100% doskonałego efektu płomienia
  • ponad 50% mniej oddawanego ciepła, 100% jakości obrazu ognia
  • przytulna atmosfera za naciśnięciem jednego przycisku
  • ciepły blask żarzących się polan nawet bez płomieni
  • piękny obraz ognia na każdą porę roku
Faber sprawia, że niemożliwe staje się możliwe! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą norweskich kominków!