KOMINY STALOWE

Komin wykonany jest ze stali kwasoodpornej o grubości 1 mm, co gwarantuje jego długowieczność. Izolacja to najwyższej jakości wełna mineralna o grubości 30 lub 60 mm, posiadającą największą na rynku gęstość – 140 kg/m3 wśród materiałów izolacyjnych stosowanych do konstrukcji kominów. Pozwala to, w przypadku kominów z izolacją 60 mm, na montaż komina w odległości zaledwie 5 cm od materiałów palnych. Komin można swobodnie prowadzić, odchylając odcinkami od pionu maksymalnie o 45°, co umożliwia najkorzystniejsze ustawienie w pomieszczeniu.

kominy stalowe

JAK ZAPROJEKTOWAĆ SYSTEM KOMINOWY?

Zazwyczaj podczas zakupu nowego komina pojawia się wiele pytań z którymi możesz zwrócić się do naszego autoryzowanego sprzedawcy. Udzieli Ci on chętnie wszelkich porad oraz zaproponuje również szybki i profesjonalny montaż.
WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA MUSZĄ BYĆ SKŁADANE POPRZEZ NASZEGO AUTORYZOWANEGO SPRZEDAWCĘ

MONTAŻ W CIĄGU JEDNEGO DNIA

Stalowe kominy Jøtul składają się z pasujących do siebie modułów. Niska waga i praktyczne rozwiązania umożliwiają jednej osobie montaż w ciągu jednego do dwóch dni.

Zobacz film z prostą instrukcją montażu systemu kominowego Jøtul. 

JAKI KOLOR NAJBARDZIEJ CI ODPOWIADA?

Oprócz standardowych kolorów, jak czarny, biały i szary, możemy uzyskać dowolny kolor z szerokiej palety RAL dla stali. Wolisz miedź, mosiądz lub szczotkowaną stal ? Również możemy Ci to dostarczyć.

Unikalne rozwiązanie połączeń zapewnia, że są one niewidoczne oraz zapobiega odprowadzaniu ciepła kominem.
Moduły są montowane wraz z izolacją zapobiegającą utracie ciepła na połączeniach poszczególnych modułów rurowych.

ŁĄCZENIE IZOLACJI RUR

Izolacja kominowych rur stalowych Jøtul ma 60 lub 30 mm grubości, o największej na rynku gęstości. Pozwala nam to na ukrycie przejścia pomiędzy modułem 30mm a 60mm w stropie, dzięki czemu rura w pomieszczeniu pozostaje tej samej średnicy.

Przejście przez ścianę zewnętrzną

Jeżeli zachodzi potrzeba przejścia rurą kominową na zewnątrz budynku - mamy moduły przeznaczone do tego celu.

Moduły zewnętrzne wytrzymują trudny norweski klimat.

Komin z dopływem powietrza do spalania

Stalowy komin Jøtul COMBI  pobiera powietrze do spalania ponad dachem i przez kanał w kominie dostarcza je do kominka, zapewniając optymalne spalanie, niezależnie od ciśnienia w pomieszczeniu. Oznacza to, że powietrze konieczne do procesu spalania nie jest pobierane z innych źródeł. Ma to szczególne znaczenie w nowych, dobrze izolowanych domach.

Nasada kominowa prostokątna czy okrągła?

Jøtul ma pełną gamę najwyższej jakości nasad kominowych instalowanych na dachu. Mogą być wedle życzenia o przekroju prostokątnym lub okrągłym. Podstawowa kolorystyka to czerń, ale można wybierać z szerokiej gamy kolorów, jak też miedziane lub ze stali nierdzewnej.

Chcesz odświeżyć swój komin?

A może wolisz mieć nad piecem komin z modnym połyskiem, zmienić kolor rury albo dopasować kolor nasady kominowej do dachówek? Teraz możesz zmieniać kolory bez wymiany komina. Wystarczy założyć okładzinę – łatwo się zakłada i łatwo mocuje. Wszystko czego potrzebujesz to kod koloru (numer z palety RAL), na jaki chcesz zmienić kolorystykę w domu.

25 lat gwarancji

System kominowy Jøtul wytwarzany jest przez największego producenta kominów w Skandynawii, który działa na rynku od 40 lat. Oznakowanie CE świadczy o tym, że spełnia wszelkie wymogi zdrowotne, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska UE. Na kominy stalowe Jøtul udziela 25-letniej gwarancji.

Przedyskutuj swoje rozwiązanie z nami

Czy komin ma posiadać izolację grubości 60 czy 30 mm? Jak ma wyglądać część dachowa? Czy system kominowy jest zainstalowany poprawnie?

Istnieje wiele pytań związanych z zakupem nowego komina, dlatego warto skontaktować się z naszym autoryzowanym Przedstawicielem. Będziesz miał wtedy pewność, że wszystkie elementy pasują do siebie, a system rur kominowych dobrze współpracuje z kominkiem bądź piecem.

W zależności od sytuacji, odległość od materiałów palnych wynosi zazwyczaj 50 lub 80 mm - zależy to od grubości izolacji komina. Pozwól by jeden z naszych sprzedawców pomógł znaleźć rozwiązanie przeznaczone właśnie dla Ciebie.
 

KONTAKT

Heat Store Artur Grzymała
Bartycka 26 lok. 56
00-716 Warszawa
 

Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00 
Sb.: 10:00 - 14:00

KONTAKT

Heat Store Artur Grzymała
Bartycka 26 lok. 56
00-716 Warszawa
 

Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00 
Sb.: 10:00 - 14:00