JOTUL

Piec gazowy
Wykorzystanie kominka jako źródła ciepła jest dziś znacznie mniej popularnie niż sto lat temu. Wciąż jednak możesz wybrać ten atrakcyjny element designu - także jako sposób na ogrzanie pomieszczenia. Jeśli obawiasz się sadzy, nie masz czasu na opróżnianie popielnika i podtrzymywanie ognia, wybierz wolnostojący piec gazowy.

Kominek tradycyjny a gazowy

Kominek to tradycyjny element wyposażenia wnętrz, od pokoleń wykorzystywany jako źródło ogrzewania i stylowa dekoracja. W przeszłości opalany węglem lub drewnem kominek stanowił podstawę systemu grzewczego każdego domu. Dziś jest zarówno źródłem ciepła, jak i efektowną ozdobą pomieszczenia.

Opalanie drewnem lub węglem drzewnym nie zawsze bywa możliwe z uwagi na warunki panujące w domu oraz niewielką możliwość przechowywania opału i odprowadzania spalin. W takich budynkach doskonałym rozwiązaniem są kominki gazowe, równie atrakcyjne, ale bardziej ekonomiczne i czyste.

Zalety kominków gazowych

Obcowanie z naturalnym ogniem pozwala na wyciszenie i tworzy romantyczny nastrój. Kominki węglowe i na drewno jednak wymagają wiele czasu poświęconego na ich obsługę. Piec gazowy jest o wiele bardziej praktyczny i może być wykorzystany w wielorodzinnym budownictwie.

Jego zalety to przede wszystkim:
•czyste spalanie bez produkcji sadzy i konieczności systematycznego czyszczenia popielnika,
•automatyczne dozowanie paliwa,
•prosta obsługa,
•łatwa regulacja mocy płomienia za pomocą pokrętła, w które wyposażony jest piec gazowy,
•możliwość błyskawicznego uzyskania płomienia bez potrzeby długiego rozpalania ognia,
•brak konieczności wykonywania specjalnych instalacji.

Mieszkasz w bloku i chcesz cieszyć się kominkiem w salonie? Kominki gazowe to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej na temat ich instalacji i funkcjonowania!