JOTUL Heat Store Artur Grzymała

Ekologia i oszczędność

Kominek to marzenie właścicieli domów, ale także osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj kominka może być wykorzystany w bloku. Te opalane drewnem wymagają specjalnych kominów odprowadzających sadzę. Jeśli mieszkasz w bloku lub po prostu cenisz wygodę, polecamy Twojej uwadze kominek ekologiczny.

Kominki opalane biopaliwem

Tradycyjne kominki to nie tylko specyficzne wymogi budowlane, ale i skomplikowana obsługa. Rozpalanie ognia, jego podtrzymywanie, a potem czyszczenie rusztów i popielnika wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych, kominek ekologiczny jest czysty, atrakcyjny wizualnie oraz mobilny – palenie w nim ognia nie wymaga podłączania do żadnej instalacji.

Nowoczesne kominki świetnie sprawdzają się też jako źródło ciepła w ekologicznym systemie, jakim jest ogrzewanie nadmuchowe.

Zalety ogrzewania nadmuchowego

Jeśli poszukujesz rozwiązania systemu grzewczego do swojego nowego domu, ogrzewanie nadmuchowe to jedna z możliwości, które warto rozważyć. Wiążą się z nim liczne korzyści. Zaliczają się do nich własności takie, jak:
•wysoka sprawność systemu grzewczego,
•niskie koszty eksploatacji porównaniu z innymi systemami,
•maksymalne wykorzystanie energii bez strat,
•niskie zapotrzebowanie instalacji na energię cieplną,
•szybkie ogrzewanie pomieszczeń.

Dodatkowym atutem jest brak potrzeby instalowania grzejników, które są często poważną przeszkodą w zagospodarowaniu wnętrza.

Ogrzewanie nadmuchowe i kominek ekologiczny to nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możesz cieszyć się komfortem termicznym. Urzekają przyjemną estetykę, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić na wydatkach oraz ograniczyć emisję zanieczyszczeń.

Dlatego żeliwne wkłady kominkowe są budowane z materiału pochodzącego z recyclingu. Następnie palenisko jest emaliowane na kolor biały, co dodaje mu elegancji i dodatkowo rozświetla bliskie otoczenie samych płomieni. W drzwi wstawiona jest stylowa szyba, która wyposażona jest w system samooczyszczania - Air wash. Żeliwne wkłady kominkowy zostały zaprojektowany tak, aby pasowały do większości kominków tradycyjnych. W ten sposób wnętrze Twojego domu może być podkreślone przez użyteczny i wysoce estetyczny element wystroju, który doskonale sprawdzi się w każdym stylu dekoracyjnym. Każde rozwiązanie dostępne w naszej ofercie to wkład z wymiennym płaszczem wodnym lub masą akumulującą. Bogata oferta wkładów sprosta wszelkim wymaganiom naszych klientów, mając na względzie wysoką wydajność oraz trwały i ponadczasowy charakter.